Baschet
13.06.2017
”Am început totul nebunește și am încheiat cu bucuria promovării”
[et_pb_section admin_label=”Section” global_module=”281″ fullwidth=”on” specialty=”off” transparent_background=”off” allow_player_pause=”off” inner_shadow=”off” parallax=”off” parallax_method=”off” padding_mobile=”off” make_fullwidth=”off” use_custom_width=”off” width_unit=”on” make_equal=”off” use_custom_gutter=”off”][/et_pb_section][et_pb_section admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”row”][et_pb_column type=”2_3″][et_pb_text admin_label=”Text” background_layout=”light” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] Timișoara va avea din nou echipă în elita baschetului feminin. Sport Club Municipal a reușit promovarea în Liga Națională cu o echipă ce nu exista nici pe hârtie, cu două săptămâni înaintea startului de campionat al ligii secunde. Președintele secției de baschet de la SCM Timișoara, Ilie Trițoiu, povestește un sezon 2016/2017 început sub amenințarea lui ”vor cădea capete dacă nu promovați”. SCM Timișoara …








