Rugby
14.08.2025
SCM USV Timișoara – Steaua, în penultima etapă a sezonului regular
Rugbiștii noștri joacă din nou acasă și tot în compania unei echipe din București. După victoria din restanța cu Dinamo, acum „Leii” vor înfrunta Steaua. Partida va avea loc sâmbătă, 16 august, de la ora 11.00, la stadionul Gheorghe Rășcanu. Jocul contează pentru etapa a IX-a, penultima a sezonului regular. „Meciul cu Steaua va fi un pic diferit față de cel cu Dinamo, pentru că Steaua are un pachet de înaintare mai greu. Acest lucru va fi o provocare pentru noi. Ne dorim toate punctele, dar nu ne facem calcule …










