Rugby
06.03.2020
SCM Timișoara Saracens dă șase jucători în primul XV al României
[et_pb_section admin_label=”Section” global_module=”281″ fullwidth=”on” specialty=”off” transparent_background=”off” allow_player_pause=”off” inner_shadow=”off” parallax=”off” parallax_method=”off” padding_mobile=”off” make_fullwidth=”off” use_custom_width=”off” width_unit=”on” make_equal=”off” use_custom_gutter=”off”][/et_pb_section][et_pb_section admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”row”][et_pb_column type=”2_3″][et_pb_text admin_label=”Text” background_layout=”light” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] Șase jucători de la Timișoara Saracens vor fi în primul XV al naționalei de rugby a României pentru meciul de mâine, cu Rusia, din Rugby Europe Championship. Partida face parte din etapa a IV-a și opune două echipe aflate la egalitate de puncte, patru. Eugen Căpățână, Horațiu Pungea, Valentin Popârlan, Moa Maliepo, Marius Simionescu și Ionel Melinte au fost anunțați în primul XV, iar pe …









