Rugby
29.10.2025
Convocări la națională: 11 rugbiști au fost chemați pentru meciurile-test din noiembrie
11 jucători de la SCM USV Timișoara au fost convocați la echipa națională. Cei 11 vor pleca la lot imediat după meciul de sâmbătă, cu CSM Știința Baia Mare. Joji Sikote, Tudor Butnariu, David Trăușan, Dragoș Ser, Kemal Altînok, Vlad Neculau (din pachetul de înaintare), Gabriel Rupanu, Tevita Manumua, Iliesa Tiqe, Alexandru Bucur și Ovidiu Neagu (de pe linia de treisferturi) sunt cei selecționați. Naționala de rugby a României va disputa trei meciuri-test, la București, cu Canada, SUA și Uruguay (la 8, 15 și 22 noiembrie). Până la reunirea stejarilor, …










