Baschet
09.05.2022
„E important pentru această generație că participă la turneul final în ani consecutivi”
Baschetbaliștii juniorii U18 de la SCM OHMA Timișoara participă cu începere de miercuri (11 mai) la turneul final al Campionatului Național. Cele mai bune opt formații din țară se reunesc la Sala Polivalentă din Craiova pentru a stabili campioana celei mai importante categorii a juniorilor. Participantele au fost împărțite în două serii de patru. Echipa noastră face parte din Grupa 1B și va juca în ordine cu Dinamo CSS 6 București (miercuri, ora 16,00), ABC Laguna București (joi, ora 14,00) și U-BT Cluj-Napoca (vineri, ora 15,00). Primele două clasate se …






