
Clubul nostru are din această lună un nou logo și un nou pachet de identitate vizuală. Imaginea centrală a acestora este leul heraldic, cel ce apare și pe stema orașului.
Noua identitate vizuală reflectă conceptul de unitate a celor trei secții, de rugby, handbal și baschet, dar și spiritul și istoria orașului.
Leul este caracteristic Banatului de câmpie. Reprezentat deseori cu braţul înarmat cu o sabie, leul simbolizează apărătorii ţinutului şi ai creştinătăţii împotriva armatelor otomane. Leul este asociat cu legendarul comandant militar Pavel Chinezu, care a avut un rol important în apărarea cetății împotriva otomanilor.
Noul pachet este realizat de un grafician de prestigiu, extrem de apreciat în oraș, Adnan Vasile. Logo-ul și pachetul de imagine pe care le lansăm astăzi se află în concordanță cu elementele vizuale ce reprezintă la acest moment Municipiul Timișoara, la nivelul admistrației locale.
ÎMPREUNĂ SUNTEM TIMIȘOARA!

